Warsztaty szkoleniowe dla ponad 500 uczniów ZS w Malachinie

14 października 2021by Redakcja

„Profilaktyka próchnicy- ugryź z nami ten temat” – warsztaty szkoleniowe dla ponad 500 uczniów ZS w Malachinie.

Zespół Szkół w Malachinie przystąpił do rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki programu edukacyjno-profilaktycznego w zakresie próchnicy zębów „Profilaktyka próchnicy- ugryź z nami ten temat”, współfinansowanego ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  oraz dotacji celowej z budżetu państwa.

Warsztaty odbywały się w Zespole Szkół w Malachinie w dniach  27, 29 i 30 września 2021r.  Wzięło w nich udział w sumie ponad 500 uczniów.

Warsztaty prowadzone były  przez wykwalifikowany i odpowiednio przeszkolony personel medyczny Artmedicy sp. zoo ( firmy, która wygrała przetarg na obsługę tego programu).

W czasie zajęć uczniowie, między innymi,  korzystali z materiałów szkoleniowych  w postaci modeli jamy ustnej oraz modeli budowy zęba,  a na zakończenie każdy uczestnik warsztatów, otrzymał w prezencie pakiet profilaktyczny: szczoteczkę elektryczną do zębów, pastę do zębów, nici dentystyczne i płyn do płukania ust.

Jesteśmy przekonani, że uczniowie zachęceni nabytą w czasie warsztatów szkoleniowych wiedzą i umiejętnościami, będą z większą świadomością dbać o zdrowy styl życia, w tym w zakresie profilaktyki próchnicy, a w efekcie cieszyć się przez całe swoje życie pięknym uśmiechem!

https://www.ugryzznamitentemat.pl/wp-content/uploads/2021/03/Wiedza-i-edukacja.png
https://www.ugryzznamitentemat.pl/wp-content/uploads/2021/03/RP.png
https://www.ugryzznamitentemat.pl/wp-content/uploads/2021/03/3.png
Skip to content