Jaka szczoteczka do zębów ?

29 marca 2021by Redakcja

Czym szczotkować zęby?

Na rynku obecnie dostępnych jest dużo rodzajów szczoteczek do zębów a kolejne firmy prześcigają się w produkcji coraz to nowych egzemplarzy. Mimo tego my możemy wyróżnić dwa rodzaje szczoteczek : manualne i elektryczne.

Szczoteczka manualna

Najbardziej znana i popularna forma szczoteczki. Składająca się z trzonka zakończonego główką z syntetycznym włosiem ulegają różnym modyfikacja – nasadki do czyszczenia języka, włókna polerujące czy końcówki do wybielania. Szczoteczkę manualną często dzieli się przez wzgląd na twardość włókna na:

twarda (0,25-0,30 mm),

średnio-twarda (0,20-0,25 mm),

miękka (0,18-0,20 mm),

szczoteczka do implantów (0,08-0,12 mm).

Szczoteczki elektryczne

Ten rodzaj szczoteczek jest coraz bardziej popularny jak również coraz chętniej zalecany przez lekarzy stomatologów ze względu na praktycznie 100% skuteczność ze względu na łatwość w użytkowaniu.

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Szczoteczki oscylacyjno–rotacyjne (2D)- okrągła główka wykonuje ruch obrotowy dokładnie wymywając i polerując powierzchnie zębowe. Szczoteczka posiada alarm ( podświetlenie na czerwono), w momencie kiedy za mocno przyciskamy szczoteczkę do zębów bądź dziąseł zapobiegając uszkodzeniom szkliwa i nabłonka. Wbudowany timer dokładnie odlicza czas przeznaczony na dokładne mycie każdego kwadrantu jamy ustnej a duży wachlarz końcówek pozwala na zaposkojenie gustów każdego użytkownika.

Szczoteczka soniczna- podczas pracy wykonuje drgania poprzez fale dźwiękową o częstotliwości ok. 260 Hz. Główka szczoteczki jest większa i bardziej przypomina kształtem szczoteczkę manualną- wykonauje ruch z boku na bok.

https://www.ugryzznamitentemat.pl/wp-content/uploads/2021/03/Szczoteczka-manualna.jpg
https://www.ugryzznamitentemat.pl/wp-content/uploads/2021/03/szczoteczki-elektoniczne.jpg
https://www.ugryzznamitentemat.pl/wp-content/uploads/2021/03/szczoteczka-soniczna.jpg
https://www.ugryzznamitentemat.pl/wp-content/uploads/2021/03/Wiedza-i-edukacja.png
https://www.ugryzznamitentemat.pl/wp-content/uploads/2021/03/RP.png
https://www.ugryzznamitentemat.pl/wp-content/uploads/2021/03/3.png
Skip to content